Μεγάλη νίκη με 3-2 σετ και φοβερή ανατροπή πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός επί του ΠΑΟΚ, στην 19η αγωνιστική της Volleyleague και πήρε μεγάλη ανάσα στη μάχη που δίνει για την παραμονή του στην κατηγορία.

Παρά τα προβλήματα που ταλαιπωρούν τον σύλλογο, οι «πράσινοι» έκαναν κατάθεση ψυχής στο κλειστό του Μετς και μετέτρεψαν σε θρίλερ ένα ματς, που οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν δύο φορές.

Μάλιστα, έσπασε και την «κατάρα» των τάι μπρέικ, αφού σε πέντε ματς μέχρι τώρα έχει χάσει τη νίκη στο πέμπτο σετ.

Ο ΠΑΟΚ, από την άλλη, δεν κατάφερε να συνέλθει από την ήττα με τον Φοίνικα και τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό, γνωρίζοντας την Πέμπτη του ήττα για φέτος.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως κάποιο σχόλιο σας θίγει, παρακαλούμε επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί άμεσα.