Ερασιτεχνης

Τα νέα για τα ερασιτεχνικά τμήματα του Παναθηναϊκου

share

Σοβαρά επεισόδια στο Μετς, καθώς άγνωστοι έκαναν επίθεση μετά το τέλος του αγώνα της volleyleague Παναθηναϊκός-Εθνικός Πειραιώς με τις πρώτες πληροφορίες να λένε για καμένα μηχανάκια

Θλιβερά επεισόδια σημάδεψαν την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Εθνικό για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volleyleague.

Όπως έχει γίνει γνωστό, άγνωστοι επιτέθηκαν στους οπαδούς του Παναθηναϊκού που αποχωρούσαν από το γήπεδο με τις πρώτες πληροφορίες να αναφέρουν ότι υπάρχει ένας τραυματίας, ενώ έχουν καεί και μηχανάκια έξω από το γήπεδο.

share

Στο δεύτερο σετ έδωσε υπάρτατη μάχη, αλλά τελικά... έπεσε. Ο Παναθηναϊκός δέχθηκε την πρώτη του ήττα εντός έδρας από τον Εθνικό με 3-0 σετ (22-25, 29-31, 23-25) και έχασε σημαντικό έδαφος στο βαθμολογικό πίνακα της Volleyleague Ανδρών. Πολλά λάθη από το Τριφύλλι σε άμυνα, μπλοκ και υποδοχή και ήταν αυτά που τους στέρησαν τη νίκη.

Το ματς

share

Με απολογισμό 3 νίκες και 2 ήττες για τον Παναθηναϊκό Α.Ο. ολοκληρώνεται η πρώτη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Πυγμαχίας Εlite 2017 που διεξάγεται στο κλειστό γυμναστήριο "Παναγιώτης Σαλπέας" στον Πειραιά.

share

Την χειρότερη του εμφάνιση του πραγματοποίησε φέτος ο Παναθηναϊκός Α.Ο. και μοιραία ηττήθηκε με το βαρύ 71-31 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη.

Στον αγώνα που διεξήχθη χθες το μεσημέρι της Κυριακής 26/11 στο κλειστό της οδού Αρτάκης για την 6η αγωνιστική της Α1 Μπάσκετ Γυναικών, οι παίκτριες του Τριφυλλιού δεν είχαν απάντηση στη σκληρή άμυνα του αήττητου στο πρωτάθλημα Πανιωνίου με αποτέλεσμα να μείνουν πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα.

Τη δέυτερή του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός στο Μετς επί της Παναχαϊκής για την 5η αγωνιστική της Volleyleague Πάμε Στοίχημα! Οι πράσινοι εμφανώς ανώτεροι από την Αχαϊκή ομάδα πήραν τη νίκη με 3-0 και έφτασαν τους επτά βαθμούς στο πρωτάθλημα.